چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

مراسم رونمایی از کتاب Iran Feed Animal Market

1397/8/14

اولین نشست معرفی فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری در صنعت خوراک دام ایران و مراسم رونمایی از کتاب Iran Feed Animal Market با حضور رييس و هييت رييسه اتاق ايران، ٦ معاون وزير و ١٤ مديركل از وزارتخانه هاي اقتصادي، ٣ مديركل از معاونت اقتصادي وزارت امورخارجه، ٤٢ سفير و رايزن اقتصادي كشورهاي مطرح در زنجيره تامين خوراك دام و نمايندگان سازمانهاي بين المللي همچون فائو و يونيدو در ايران، ١١ تن از روساي تشكل هاي معتبر كشور و ٦١ تن از مديران كارخانجات مطرح خوراك دام، طيور و آبزيان كشور در محل اتاق بازرگاني ايران منعقد شد.

 در این مراسم پس از تلاوت آياتي از قرآن كريم، پيام نماينده فائو در ايران قرائت گردید.  سپس نماينده سازمان توسعه صنعتي ملل متحد سركار خانم دكتر جوان شهركي به ايراد سخن پرداختند و به نكات ارزنده اي اشاره كردند.

سخنران بعدي رييس اتاق بازرگاني ايران اقاي مهندس شافعي بودند كه در خصوص پتانسيل هاي سرمايه گذاري در ايران به ايراد سخن پرداختند و از بسترهاي موجود در بخش كشاورزي و دامپروري ايران نكات ارزنده اي را مطرح كردند.

مراسم رونمايي از كتاب بازار خوراك دام ايران با پخش تيزر و كليپي به زبان انگليسي آغاز گرديد كه مورد توجه حضار در جلسه علي الخصوص، ديپلماتهاي خارجي قرار گرفت.

این کتاب بطور رایگان از طریق لینک زیر قابل دانلود(حجم فایل 90 مگابایت) می باشد.

http://irfia.ir/userfiles/Irananimalfeed2018.pdf

سپس به نمايندگي از حضار در جلسه از رييس اتاق ايران، معاون بازرگاني و صنايع وزير جهاد كشاورزي، معاون امور توليدات دامي وزارت جهاد كشاورزي، رييس سازمان دامپزشكي كشور، معاون سازمان سرمايه گذاري  و كمكهاي فني اقتصادي ايران، رييس اداره تسهيل بخش خصوصي وزارت امور خارجه جهت رونمايي از كتاب بازار خوراك دام ايران كه براي اولين بار در ايران منتشر شد دعوت به عمل آمد.

پس از آن آقای موافق قدیری، رییس انجمن صنایع خوراک دام ایران، گزارشی از ارائه آخرين وضعيت صنعت خوراك دام ايران و ظرفيت هاي واقعي ايجاد شده در كشور را به طور اختصار مطرح نمود و وضعيت ايران در منطقه و جهان و برنامه هاي انجمن براي ٥ ساله آينده را تشريح نمود.

سخنران هاي بعدي این جلسه نماينده معاونت اقتصادي وزارت امور خارجه، معاونت امور توليدات دامي وزارت جهاد كشاورزي، سازمان جذب سرمايه گذاري و كمكهاي فني اقتصادي ايران، معاونت بازرگاني و صنايع وزارت جهاد كشاورزي و در آخر دكتر پيمان مولوي بود كه به تشريح چرايي و نقاط ضعف و قوت سرمايه گذاري در صنعت خوراك دام و ظرفيت هاي اين صنعت در ايران و جهان پرداخت.

تصاویر کامل این مراسم در وبگاه اتاق بازرگانی ایران قابل مشاهده است:

http://otaghiranonline.ir/picture/16047