چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸

انتشار اسناد راهنما برای مواد تشکیل دهنده خوراک دام

1398/2/9

کمیته راهبردی همکاری بین المللی با هدف همگرایی الزامات فنی برای ارزیابی مواد تشکیل دهنده خوراک دام، اسناد راهنمای جدیدی را که به تسهیل تجارت آزاد مواد تشکیل دهنده بی خطر و پایدار خوراک دام کمک می کند را منتشر کرده است.
 
 با پیگیری های انجام شده توسط اين کمیته دو سند راهنما در خصوص "تست پایداری مواد تشکیل دهنده خوراک" و "آزمایش سمیت مزمن خوراک در آزمایشگاه حیوانات" در تاریخ ١٤ مارس ٢٠١٩ در بانکوک تایید گردید.
 
 از اعضای تشکیل دهنده اين کمیته: آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا، کمیسیون كشاورزي اتحاديه اروپا، سازمان غذا و داروی آمریکا، انجمن صنایع خوراک دام آمریکا، انجمن صنايع خوراک دام کانادا و فدراسیون بین المللي خوراک دام می باشد. شايان ذكر است كه در تهيه اين اسناد نقطه نظرات انجمن صنايع خوراك دام ايران نيز درنظر گرفته شده است.
 
 نتیجه این همکاری مهم بین المللی، دور هم جمع کردن بازيگران اصلي صنعت خوراک دام و تشكل هاي مرتبط با صنعت خوراک دام و البته کار بر روی مکانیسم هایی است که تجارت آزاد و عادلانه نهاده هاي دامي توليد خوراک دام را تسریع می کند و در عین حال از ایمنی زنجیره های خوراک و غذا حمایت می کند و تقاضای روزافزون جهان برای پروتئین های حیوانی را نیز برآورده می نماید.
 
برای مشاهده و دانلود اسناد راهنمایی، روی لینک های زیر کلیک کنید.