چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۴

دانلود رایگان کتاب «خوراک دام چرخشی»

1400/11/7

با وجود بحران های متوالی اقتصادی در جهان از جمله مشکلات ناشی از همه گیری کرونا، مسایل زیست محیطی، تنش های روسیه و اوکراین و محدودیت صادرات نهاده های دامی توسط کشورهای تامین کننده و همچنین افزایش قیمت انرژی در جهان، بهره مندی از تکنولوژی ‌و رویکردهای نوآورانه در تولید خوراک دام از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. از طرفی غذا روز به روز گرانتر و غیرقابل دسترس تر می شود و پرورش دهندگان دام نیز برای تهیه خوراک دام با چالش های عدیده مواجه شده اند. در همین راستا استفاده از تکنولوژی می تواند یکی از بهترین مسیرها برای زنجیره تولید پروتئین کشورمان باشد. لذا یکی از اقدامات مهم در این صنایع بهره مندی از «خوراک دام چرخشی» است. خوراک دام چرخشی یعنی نگاه به تولید خوراک دام به عنوان یک چرخه به جای یک فرآیند خطی در جهت کاهش استفاده از منابع غذایی مشترک بین انسان و دام. چرا که امروزه استفاده از ضایعات و منابع تجدیدپذیر برای تولید خوراک دام، بدون به مخاطره انداختن توان نسل های آینده در رفع نیاز خودشان امری ضروری است که موجبات فراهم نمودن امنیت غذایی، ایجاد درآمد و اشتغال و حفظ منابع طبیعی را در برخواهد داشت. 

 
انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران افتخار دارد که در راستای رسالت‌های اجتماعی و توسعه پایدار بخش دامپروری و تولید خوراک دام اقدام به تهیه و انتشار آخرین دستاوردهای علمی و فنی جهان بنماید. به همین منظور کتاب حاضر که با مجوز رسمی فدراسیون تولیدکنندگان خوراک دام اروپا ترجمه شده و در کشورهای فارسی زبان قابل استفاده است در راستای اهداف و برنامه های انجمن به فارسی برگردانده و چاپ شده است. شما می توانید کتاب «خوراک دام چرخشی» را از اینجا دانلود نمایید.

همچنین پیشتر وبیناری درباره خوراک دام چرخشی توسط فدراسیون تولیدکنندگان خوراک دام اتحادیه اروپا برگزار شده که می توانید فیلم ضبط شده آن را در صفحه آپارات انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تماشا نمایید.